O firmie

 

Firma GMN Techmet rozpoczęła swoją działalność 1 lipca 1999 roku.

Przedsiębiorstwo zorganizowali trzej przedsiębiorcy: Krzysztof  Gajdowicz, Krzysztof Murawski oraz Mirosław Nadratowski nadając Firmie charakter spółki cywilnej. W początkowym okresie istnienia Firma posiadała do swojej dyspozycji obiekt o powierzchni użytkowej ok. 70 m2, następnie we wrześniu 1999 roku przeprowadziła się do dzierżawionego obiektu o pow. 200 m2, gdzie produkowano drobny sprzęt ze stali kwasoodpornej na potrzeby zakładów mięsnych i mleczarni. Wzrost zainteresowania wyrobami TECHMET wpłynął na rozszerzenie oferty o produkcję urządzeń do ubojni trzody chlewnej i bydła, aż do kompleksowego wyposażenia, wraz z projektowaniem.

Od 2002 roku  Firma działała jako spółka jawna pod nazwą GMN TECHMET, a swoją bazę produkcyjną przeniosła do własnego lokum o łącznej powierzchni użytkowej ok. 19 931 m2, której załogę stanowiło łącznie 30 osób.   

W celu doskonalenia i uporządkowania spraw związanych z szeroko pojętą Polityką Jakościową rozpoczęto w 2002 starania o wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością zgodnie z normą PN-EN ISO 9001, który potwierdzono certyfikatem przez jednostkę TUV Nord w  2003 roku.

W październiku 2006 firma GMN TECHMET już jako sp. z o.o. została powiązana kapitałowo z grupą INTERMIK, co zwiększyło rynki zbytu o takie kraje jak Rosja, Ukraina, Białoruś. Pozwoliło to również na realizację znacznie większych kontraków - zrealizowano linię uboju bydła do 80 szt/h i trzody do 180 szt/h.

W chwili obecnej firma zatrudnia 49 osób i zajmuje powierzchnię ok 1,5 ha w tym hale produkcyjne 1673 m2 wraz z zapleczem biurowo - administracyjnym  872 m2.  GMN Techmet dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym umożliwiającym swobodę realizacji pozyskanych zamówień. Spółka współpracuje również z wysoko  wykwalifikowanymi  kooperantami, wspomagającymi proces  produkcji.